Ośrodek SOWA

Dlaczego sowa? Ponieważ jest symbolem rozwoju i edukacji, a w naszym ośrodku uczymy się, doświadczamy, rozwiamy skrzydła i zdobywamy nowe umiejętności. Sowa jest też drapieżnym ptakiem, który świetnie obrazuje piękną i wyjątkową naturę Mazur. To tutaj masz okazję zobaczyć gatunki zwierząt, których gdzie indziej nie zobaczysz. Mazury to prawdziwy cud natury!

Dlaczego warto tu być? W naszym ośrodku od 2015 roku odbywają się zjazdy młodzieżowe, kolonie wakacyjne, zielone szkoły, szkolenia. Jest to urocze miejsce integracji, zabawy i wypoczynku. Piękne otoczenie mazurskiej przyrody sprzyja wyciszeniu i relaksowi na łonie natury.

Nasz ośrodek jest przyjaznym i wygodnym  miejscem, gdzie można aktywnie wypocząć całą grupą.

Do Starych Juch można dojechać również pociągiem PKP. Z Ełku to tylko 15 minut.

Ośrodek SOWA prowadzony jest przez Parafię Ewangelicko-Metodystyczną w Starych Juchach.

Parafia oprócz działaności religijnej wśród małej grupy ewangelików na terenie Gminy Stare Juchy prowadzi jeszcze Izbę muzealną i Pastorówkę, które mieszczą się w budynku obok Ośrodka SOWA.

Więcej: www.juchy.ewangelicy.

Parafią obecnie administruje ks. Monika Zuber

Stare Juchy

Miejscowość Stare Juchy położona jest malowniczo między jeziorami i lasami. Niedaleko naszego ośrodka znajduje się wieża widokowa, z której można oglądać piękną okolicę.

Na najbliższą plażę Jeziora Jędzelewo spacerem idzie się 7 minut, chociaż do kąpieli polecamy plażę w Liskach nad pięknym Jeziorem Garbas.

Kolejną atrakcją naszej okolicy jest stary kamień narzutowy, używany wieki temu przez Jaćwingów jako kamień ofiarny. Warto odwiedzić to miejsce.

W pobliżu Starych Juch znajduje się również góra żwirowa. Oprócz pięknych widoków z jej szczytu, największą atrakcją dla dzieci i młodzieży jest możliwość skakania i turlania się z niej.

Nieopodal Ośrodka w kierunku stacji PKP znjaduje się Park owadów, gdzie można powspinać się na modele m.in. żuka czy biedronki. Świetne miejsce do robienia sobie zdjęć.

MAZURY

z lotu ptaka